پوشیدن لباس های سنتی

لباس سنتی + شیک پوشی + مانتو سنتی

پوشیدن لباس های سنتی

پوشیدن لباس های سنتی

بنا به گزارش مجله ی خبری فروشگاه بزرگ ایرانیان ، پوشیدن لباس های سنتی و یا لباس هایی که طرح های سنتی دارد ، دوباره مد شده تا جایی که حتی هنرمندان سینما و تلویزیون برای مجالس رسمی از لباس هایی با طرح سنتی استفاده می کنند. در این قسمت از مقاله در مورد موضوع پوشیدن لباس های سنتی برای شما توضیح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

لباس های سنتی و محلی

لباس های محلی به لباس هایی گفته می شود که افراد بومی یک منطقه آن را می پوشند. این لباس ها معمولا متناسب با آداب و روسوم هر منطقه انتخاب می شود. این لباس ها فقط مختص ایران نیستند و در تمام نقاط جهان ، منطقه های مختلف ، لباس های سنتی مخصوص به خود را دارند. این لباس ها حتی امروزه نیز توسط برخی از افراد به صورت دائمی پوشیده می شود.

لباس سنتی و فرهنگ جامعه

آن چه از لباس های سنتی کشورها و مناطق مختلف دیده می شود ، حاکی از آن است که ، در زمان های گذشته مردم بیشتر به پوشاندن تمامی قسمت های بدن خود اهمیت می دادند. حتی کشورهای غربی ، نیز این اصل را رعایت می کردند و زنان آن ها لباس هایی می پوشیدند که از قسمت گردن تا مچ پاهایشان را می پوشانید. حتی لباس عروس امروزی که دختران و زنان جوان برای مراسم عروسی می پوشند ، برگرفته از لباس زنان غربی در زمان های گذشته است.

طرح های سنتی در ملل مختلف

طرح لباس های سنتی همه کشورها برگرفته از فرهنگ ، آب و هوا و منطقه ای است که در آن زندگی می کنند. برای مثال مردم کشور هندوستان که امروزه جزو شادترین کشورهای جهان به شمار می رود ، بیشتر از رنگ های گرم و شادی بخش مثل قرمز ، طلایی ، بنفش و… استفاده می کنند و در کشورهای جنوبی به خاطر گرم بودن هوا و نزدیک بودن به خط استوا ، لباس های آزاد و سفید کاربرد بیشتری شد. در داخل کشور عزیزمان ایران نیز لباس ها بر اساس مناطقی که مردم در آن جا ساکن هستند انتخاب می شود. برای مثال در شمال غرب کشورمان که منطقه ای مذهبی با آب و هوای کوهستانی دارد ، لباس های چند لایه و بلند با طرح گل های اسلیمی و گل لاله پوشیده می شود.

طرح های سنتی معروف ایرانی

طرح های سنتی ایرانی ، شکل های گوناگونی دارند و معروف ترین این طرح ها عبارتند از : نقوش لوتوس یا نیلوفر آبی ، نقوش گاو ، نقوش درخت سرو ، طرح گل ختایی و طرح بته و جقه که هر کدام از آن ها طرح ها کاربرد های مختلفی دارند. برای مثال طرح بته و جقه و همچنین طرح گل های پر پیچ و خم برای لباس و طرح هایی مثل گل ختایی و طرح حیوانات روی سفال و کاشی به کاربرده می شود.

لباس های امروزی و سنتی

طراحان مد امروزی ،طرح های سنتی و امروزی را با هم تلفیق کرده و مدل های جدید و زیبایی درست می کنند که زیبایی چشم نوازی دارد. این لباس ها بیشترین طرفداران را بین مردم پیدا کرده اند ، زیرا مدهای امروزی و سنتی با هم ترکیب شده و زیباترین لباس ها را درست کرده است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
X