نحوه نگهداری از چادر مشکی

انواع مختلف چادر

نحوه نگهداری از چادر مشکی

نحوه نگهداری از چادر مشکی

بنا به گزارش کارشناسان فروشگاه بزرگ ایرانیان نگهداری از لباس بهتر از خرید دوباره آن است. در این قسمت از مقاله نحوه نگهداری از چادر مشکی برای شما شرح داده می شود. پس با ما همراه باشید.

روش پاک کردن مارک چادر مشکی

برای پاک کردن مارک های نقره ای یا طلایی رنگ چادر مشکی کافیست قسمت مورد نظر را در دستتان بسابید.

گاهی این مارک از موادی تشکیل شده که به راحتی پاک نمی شود، در این مواقع بهتر است قند را روی مارک بکشید. مراقب بافت پارچه باشید.

نحوه شست و شوی چادر مشکی

قبل از اینکه بخواهید چادر را برای اولین بار سر کنید، آن را با آب سرد ( بدون مواد شوینده ) بشویید.

بسیاری از چادرها رنگ ثابتی ندارند و تولید کنندگان برای مشکی تر دیده شدن چادر آن را رنگ می کنند. شستن آن قبل از سر کردن مانع رنگ پس دادن به لباس های دیگر می شود.

برای شست و شوی چادر به هنگام کثیف شدن ، می توان از روش های قدیمی و جدید استفاده کرد.

روش های قدیمی برای شستن چادر مشکی

همه ما می دانیم که مهمترین مسئله در شست و شوی لباس های مشکی ، توانایی ثابت نگه داشتن رنگ آن است. برای این کار توصیه می شود ، چادر را به مدت پنج دقیقه در آب نمک خیس کرده و سپس بشویید. روش دیگر ، استفاده از سرکه سفید است.

روش های جدید برای شستن چادر

حتما به یاد دارید که تا چند دهه اخیر مادران چادرشان را با مایع ظرف شویی می شستند و اعتقاد داشتند که تمیز و براق شده و سفیدک باقی نمی گذارد. امروزه شامپوهای مخصوص لباس های تیره حاوی مواد نرم کننده وارد بازار شده اند که اتو کشیدن چادر را هم راحت کرده اند و برخی از این شامپوها حاوی مواد تثبیت کننده رنگ هستند. با استفاده از آنها خیالتان از تغییر رنگ داد راحت خواهد شد.

بهتر است به هنگام شست و شوی چادر آن را نچلانید و در جایی دور از نور آفتاب پهن کنید تا خشک شود. زیرا قرار گرفتن در مقابل خورشید باعث تغییر رنگ آن می شود.

شما می توانید در مقاله ای دیگر با عنوان ” نکاتی در مورد شست و شو و خشک کردن لباس ” نحوه ی شست و شوی سایر لباس ها را مطالعه نمایید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
X