توانایی رنگ ها

توانایی رنگ ها

توانایی رنگ ها

دنیای رنگ ها ، دنیایی شگفت انگیز است که هر کدام از آن ها مفهوم و معنایی جداگانه دارد. طوری که با پوشیدن لباس به رنگ های مختلف می توان منظور خاصی را القا کرد. کارشناسان فروشگاه بزرگ ایرانیان در این مقاله در مورد توانایی رنگ ها صحبت خواهند کرد با ما همراه باشید.

انواع رنگ ها

رنگ ها دسته های مختلفی دارند که شامل رنگ های سرد ، گرم و خنثی می باشد. رنگ های گرم مثل قرمز ، نارنجی ، زرد و … ، رنگ های سرد مقل آبی ، بنفش ، سبز و … و رنگ های خنثی شامل سفید ، مشکی و خاکستری است.

توانایی رنگ ها

هر کدام از دسته بندی رنگ ها ، می تواند کار خاصی انجام دهد. تا جایی که روانشناسان برای درمان برخی از بیماران از رنگ درمانی استفاده می کنند. این رنگ ها حتی شخصیت افراد مختلف را نشان می دهد. مثلا آبی که حدود ۴۰ درصد از مردم جهان آن را دوست دارند ، رنگی آرام بخش است و افراد درون گرا بیشتر از آن استفاده می کنند. رنگ قرمز مثالی دیگر است که نماد شور ، نشاط و هیجان می باشد. تحقیقاتی که در زمینه توانایی رنگ ها ، ورزش و بازی فوتبال انجام گرفته حاکی از آن است که تعداد برد بازیکنانی که لباس شان به رنگ قرمز می باشد ، بیشتر است. این رنگ با ایجاد شور و اشتیاق باعث افزایش قدرت تصمیم گیری آنی و بهتر می شود.

رنگ های خنثی

بنا به گزارش مجله ی خبری فروشگاه بزرگ ایرانیان ، رنگ های سفید و مشکی جزو رنگ های خنثی هستند که در تمام فصول سال قابل استفاده است. در این قسمت از مقاله با این دو رنگ بیشتر آشنا خواهید شد.

لباسی به رنگ سفید مانند بوم نقاشی است که شما را پاک تر و جذاب تر نشان می دهد و باعث اعتماد سازی در طرف مقابل می شود. از این رو پوشیدن ای رنگ لباس برای قرارهای رسمی و تجاری مناسب است. رنگ سفید به دلیل نبود ترکیب رنگی ، روشن و براق دیده می شود. در عوض رنگ مشکی با بیشترین ترکیب رنگ ، ظاهری تیره تر دارد.

رنگ های ایرانی

طبق گزارشات رسیده ، برخی از رنگ ها مثل سبز مایل به آبی ( فیروزه ای ) مخصوص کشور ایران است و در معماری و لباس های سنتی ایرانی دیده می شود. این رنگ در انگلستان با نام Persian green ، ( سبز ایرانی ) مشهور است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
X