بررسی بازی پوکمون

Pokemon Game

بررسی بازی پوکمون

بررسی بازی پوکمون

بنا به گزارش مجله خبری فروشگاه بزرگ ایرانیان ، بازی پوکمون نوعی بازی با موبایل است که با هدف بیرون بردن کاربرانش از محیط خانه و اجتماعی کردن آنها طراحی شده است. در این قسمت از مقاله به بررسی بازی پوکمون و اینکه آیا به نفع بازی کننده ها است یا نه؟ می پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی پوکمون چه نوع بازی است؟

بازی پوکمون نوعی بازی است که در آن با گرفتن دوربین گوشی در محیط اطراف مثل خیابان ها ، پارک ها و … شروع به جمع آوری و شکار کردن حشرات ریزی به نام پوکمون می کنیم. شما می توانید حتی در محیط خانه این بازی را انجام دهید ، اما در این مورد باید برای پیدا کردن پوکمون و انجام بازی پول خرج کنید. بعد از پیدا کردن این حشرات ، گلوله ای توپی به طرف آن شلیک می کنید. شما می توانید این پوکمون ها را قوی کرده و حتی به باشگاه بفرستید. این بازی بعد از طراحی و وارد شدن به بازار ، نسبت به بازی های دیگر در طول یک روز ، رتبه اول را کسب کرد. ایده این بازی توسط فردی شکل گرفت که از کودکی عاشق جمع آوری حشرات بود و حالا شروع به درست کردن بازی آن کرده است.

نقد و بررسی بازی پوکمون

طبق نظریه منتقدان معروف ، بازی پوکمون یک بازی اجتماعی است که دنیای مجازی را به دنیای واقعی آمیخته است. در سایر بازی ها ، بازی کنندگان دو یا چند نفر بیشتر نیستند اما در بازی پوکمون با جامعه بسیار بزرگی از افراد رو به رو می شوید. این بازی به دلیل نیاز به آنلاین بودن همیشگی آن و مصرف زیاد باتری جزو بازی های هزینه بر محسوب می شود. طبق گفته یکی از منتقدان این بازی که در یک مهمانی شرکت کرده بود ، اکثر افراد حاضر در حیاط به دنبال گشتن پوکمون با گوشی بودند که فردی پوکمون را در یخچال پیدا کرد و همگی به داخل برگشته و برای پیدا یک پوکمون دیگر به بیرون رفتند و چند خیابان را برای پیدا کردن پوکمون شلوغ کردند. این اتفاق هم می تواند سرگرم کننده و هم باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران شود.

بازی پوکمون در ایران

بنا به گزارش مجله خبری فروشگاه بزرگ ایرانیان ، توجه به مسائل امنیتی و اجتماعی این بازی باعث اختلال در نظم و امنیت عمومی خواهد شد. به گفته بنیاد ملی بازی های رایانه ای کاربران بنا به دو شرط می توانند بازی پوکمون را در کشور ایران انجام دهند. اول اینکه تیم توسعه دهنده بازی سرورهای مورد نیاز کاربران ایرانی را به داخل کشور منتقل کنند. شرط دوم این است که برای انجام این بازی موقعیت مکانی تعیین شود تا اختلالی در کار دیگران ایجاد نشود. اما با توجه به این شرط توسعه دهندگان این بازی با آن موافقت نکرده و فعلا این بازی در ایران ممنوع می باشد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه