اثرات  منفی اسباب بازی ها چیست؟

اسباب بازی ها + مینیمون

اثرات  منفی اسباب بازی ها چیست؟

اثرات  منفی اسباب بازی ها چیست؟

بنا به گزارش کارشناسان فروشگاه بزرگ ایرانیان ، هر چیزی ممکن است به موازات اثرات مثبت ، دارای اثرات منفی نیز باشد. اما متاسفانه بعضی از والدین به این نکته توجه نکرده ، و هر نوع اسباب بازی را برای کودک شان فراهم می آورند. در این قسمت از مقاله قرار است در مورد اثرات منفی اسباب بازی ها صحبت شود. با ما همراه باشید و به نکاتی که گفته می شود توجه کنید.

تهاجم فرهنگی

 بعضی از اسباب بازی ها وارداتی هستند و کشور بیگانه باتوجه به فرهنگ خود آن ها را درست کرده است. مثلا بعضی از بازی های رایانه ای محتوایی دارند که  که اثرات خود را در آینده ای نه چندان دور بر روی فرزندان خواهد  گذاشت. استفاده کردن از بعضی از عروسک هایی که لخت و عریان هستند نیز اصلا مناسب نیست و حتی عریان بودن لباس بین فرزندان را به آنها می آموزد. پس حتما در انتخاب این اسباب بازی ها دقت لازم را داشته باشید.

اسباب بازی و خشونت و پرخاشگری کودک

اسباب بازی جنگی مانند تفنگ ، مسلسل ، هفت تیر ، شمشیر ،  نارنجک ، نقاب های ترسناک ، دست بند  ، خودرو پلیس ، باعث می شود که کودکتان پرخاشگری را یاد گرفته و همین طور هم بار بیاید. همچنین کودک را به ستیزه جویی عادت می دهد و باعث برون ریزی و ابراز خشم در برابر محیط پیرامون و اطرافیان می شود و نتیجه آن عدم تحقق صحیح و کامل فرآیند اجتماعی شدن یا دست کم ، بروز اشکال هایی در این فرآیند است.

بازی و اسباب بازی و القای مفاهیم جنسی به کودک

یکی از مهم ترین دستاوردهای تبلیغاتی دهه های اخیر ، ادغام شدن موضوعات جذاب ، پرکشش و هیجان انگیز در یکدیگر است تا به این ادغام شدن موضوعات مختلف باعث شده که ،  قدرت و تأثیر گذاری و جذب این اسباب بازی ها افزوده شود. غربی ها بر این باورند که ، در همه زمینه ها از انگیزه های جنسی استفاده شود. این نگرش حتی به دنیای پاک ، بی آلایش ، معصومانه و دوست داشتنی کودکان نیز وارد شده است. طراحان بازی های رایانه ای با استفاده ازدنیای نرم افزار و اینترنت که برای تأثیر گذاری و نفوذ قابلیت های بالایی دارد و همچنین  ادغام مسایلی مانند: برهنگی و خشونت ، برهنگی و ماجراهای عاشقانه ، برهنگی و ماجرا های علمی ، در پی جذاب کردن هر چه بیشتر تولیدات خود هستند و این برای کشورهای جهان سوم ، به ویژه کشورهای اسلامی که بیشتر مصرف کننده اند ، آسیب های فرهنگی جبران ناپذیری به همراه دارد.پس حتما در انتخاب بازی های رایانه ای دقت زیادی به خرج دهید

بعضی از بازی ها و اسباب بازی ها حتی کودک را به سمت تنهایی و افسردگی سوق می دهند. مثل بازی های موجود در گوشی ها ، که فقط یک نفر می تواند این بازی را انجام دهد.

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه