تاریخچه روسری – سری اول

شال و روسری

تاریخچه روسری – سری اول

تاریخچه روسری – سری اول

بنا به گزارش مجله خبری فروشگاه بزرگ ایرانیان ، در کشور های مختلف از روسری به عنوان یک تکه پارچه یاد می شود که اطراف سر و گردن برای حفاظت از سرما و گرما ، حفاظت از نور خورشید ، پاکیزگی ، مد و بنا به دلایل مذهبی استفاده می شود. این پوشش معمولا دارای جنس های پشمی ، کتان و پنبه ای می باشد. در این قسمت از مقاله در مورد تاریخچه روسری – سری اول در کشورهای مختلف برای شما بیشتر توضیح داده می شود. با ما همراه باشید.

رم باستان و روسری

شاید بتوان گفت ، که ریشه ی اصلی روسری از رم باستان آغاز شده است. رومی ها از این پوشش برای بستن به کمر و وسیله ای برای تمیزی و پاک کردن پیشانی شان در روزهای گرم تابستان استفاده می کردند. بعد از آن زنانه این کشور از این پوشش که از پارچه هایی از جنس پشم ، پشمینه و یا ابریشم جهت تزیین و پوشاندن سر استفاده کردند.

چین

مورخان اعلام کرده اند که در زمان سلطنت امپراطوری های چین از روسری برای شناسایی افسران و یا رتبه رزمندگان چینی استفاده می شد.

کرواسی

در قرن هفدهم ، و در کشور کراواسی ، در تمامی رده ها از روسری استفاده می شد و تنها تفاوتی که در روسری های سربازان وجود داشت، این بود که افسران از روسری های ابریشمی استفاده می کردند ، در حالی که رده های دیگر روسری های پنبه ای داشتند. گاهی اوقات مردان از روسری به عنوان کراوات ( که یک کلمه فرانسوی می باشد ) استفاده می کردند و به عنوان دستمال گردن شناخته می شد.

قرن نوزدهم و بیستم

تا اوایل نوزدهم کاربرد روسری تغییر می کرد تا اینکه در قرن بیستم ، روسری یکی از ضروری ترین و ملزومات متنوع برای زنان و مردان بود.

استفاده و نوع آن

روسری در مکان های مختلف با توجه به آب و هوای آن محل ، کاربرهای گوناگونی دارد. برای مثال در فصل زمستان با استفاده از روسری ها پشمی و ست کردن آن با پالتو و یا کت گرم خواهید شد و در تابستان و در محیط های گرم و یا مکان هایی که آلاینده های هوای فراوانی وجود دارد از یک روسری نازک برای پوشاندن سر ، صورت ، دهان و بینی و برای تمیز ماندن موها  به ویژه در بین زنان استفاده می شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
X