پیدایش بازی های رایانه ای

Computer game for baby + بازی رایانه ای

پیدایش بازی های رایانه ای

پیدایش بازی های رایانه ای

بنا به گزارش مجله خبری فروشگاه بزرگ ایرانیان ، بازی و اسباب بازی عمیقا با زندگی و روح کودکان ، نوجوانان و حتی بزرگسالان عجین شده و از لحاظ روان شناسی ، روابط کودکان با دیگران را به شدت متحول می کند. یکی از وسیله هایی که در طی چند دهه اخیر جای بازی های محلی و چهره به چهره  راگرفته است ، بازی های رایانه ای می باشد. کارشناسان فروشگاه بزرگ ایرانیان در این قسمت از مقاله در مورد پیدایش بازی های رایانه ای با شما صحبت خواهند کرد. با ما همراه باشید.

بازی های رایانه ای

بازی های رایانه ای ، بازی هایی هستند که در آن با استفاده از شخصیت های کارتونی و یا و… بازی های خاص و جذاب طراحی شده که انواع مختلفی از بازی های فکری ، هوشی ، بازی هایی که باعث افزایش قدریت یادگیری می شوند ، بازی های ارتباطی  و … را شامل می شود.

تاریخچه بازی های رایانه ای

بازی های رایانه ای ازدو منبع سرچشمه می گیرند که یکی از آنها ماشین های سکه ای است. این ماشین ها به صورت نیمه مکانیکی با انداختن سکه کار می کنند. بعد از جنگ جهانی دوم برخی از شرکت ها این ماشین سکه ای را گسترش دادند و اولین بازی های الکترونیکی را وارد بازار کردند. از جمله بازی cathode-ray که برای شناخت و هدفگیری اجسام به کار رفت که در نوع خود پیشرفت بزرگی به حساب می آمد. با این حال اولین بازی کامپیوتری که “تنیس برای دو” نام داشت توسط شخصی به نام ویلیام هنگنباتوم تهیه شد.

آتاری

یکی از بازی های الکترونیکی که با وصل شدن به کامپیوتر و یا تلویزیون می توان استفاده کرد ، بازی آتاری نام دارد که نوع دیگر آن دستی است. متولدین دهه های 60 و 70 حتما با این بازی ها آشنا هستند. این بازی ها توسط یک شرکت چند ملیتی فعالیت خود را آغاز کرد که امروزه زیر نظر شرکت آتاری اینتراکتیو فعالیت دارد. این شرکت از همان اول در زمینه ی بازی های ویدیویی ، کنسول های بازی و رایانه های خانگی پیشرو بود.

بازی های رایانه ای آنلاین

تقریبا شش سال پیش یک جوان چینی ، بازی های آنلاین را راه اندازی کرد که هم اکنون به عنوان دومین مرد ثروتمند چینی شناخته می شود. این بازی ها به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود و روزانه هزاران نفر در فضای مجازی برای زدن رکورد با هم دیگر رقابت می کنند. بعضی از این بازی ها گستره ی جهانی داشته و این افراد با کشورهای دیگر رقابت خود را انجام می دهند.

دلایل پیشرفت بازی های رایانه ای

در طی چند سال اخیر این بازی ها با افزایش چشم گیر روبه رو شده و وارد یک فضای رقابتی با بازی های دیگر شده است. برخی از دلایل آن می تواند ، جذابیت این بازی ها به لحاظ گرافیکی ، صحنه و صدا باشد. دلایل دیگر آن را می توان کمبود امکانات دیگر برای گذراندن اوقات فراغت کودکان  و نوجوانان و زیاد شدن مکان های فروش بازی های رایانه ای را نام برد.

بازی های رایانه ای و موبایل

امروزه امکانات برای انجام دادن بازی های رایانه ای به گونه ای افزایش یافته که همه ی افراد در گوشی های موبایل خود دارای این بازی ها هستند و هر لحظه که بخواهند به راحتی از آن استفاده می کنند.

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه