بیوگرافی شقایق دهقانی

شقایق دهقانی

بیوگرافی شقایق دهقانی

بیوگرافی شقایق دهقانی

شقایق دهقان متولد ۴ اسفند ۱۳۵۷ در برلین آلمان ، بازیگر است. به گفته خودش دیپلم ریاضی می باشد. در لان گسین آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌ زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت ، ۶ سال به علت کار پدرش در شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند. در این قسمت از مقاله با بیوگرافی شقایق دهقانی بیشتر آشنا می شوید.

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری اش را در سن ۱۸ سالگی با ثبت نام در یکی از کلاس های عروسک گردانی فرهنگ سرای امیر کبیر شروع کرد ، دو سال بعد ، هم‌ زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌ شدند معرفی شد و از آنجا فعالیت وی در بستر هنر شکل گرفت.

وقتی حرفه ای تر شد

شقایق دهقان از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد ، در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌ داد. پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌ های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش عضو جدایی‌ ناپذیر خانواده تلویزیونی‌ ها شد.

شهرت

اولین نقشی که شقایق دهقان در آن دیده و شناخته شده ، نقش یاسمین در سریال پاورچین مهران مدیری سال ۱۳۸۱ بود ، شب های برره در سال ۸۴ او را به شهرت رسانید و در سریال های مسافران ، ساختمان پزشکان ، دزد و پلیس نقش های بیاد ماندنی ایفا کرد.

ازدواج

شقایق دهقان در سال ۱۳۸۳ با مهراب قاسم خانی ازدواج کرد این دو صاحب یک پسر بنام نویان هستند ، البته مهراب قاسم خانی از همسر سابق خود یک دختر بنام نیروانا دارد.

ماجرای آشنایی اش با مهراب قاسم خانی از زبان خودش

راستش من با مهراب قبل از سریال پاورچین در یک مجموعه نصف و نیمه بعنوان نویسنده برای شبکه جام و جم کار کرده بودم اما خیلی صمیمی نبودیم و فقط در حد دو همکار بودیم. سر ساخت سریال پاورچین من بازیگر بودم و مهراب نویسنده. او پیشنهاد داد که چون ما قبلا با هم به عنوان نویسنده کار کرده ایم و همدیگر را می شناسیم و با قلم هم آشناییم ، اینجا هم با هم بنویسیم. همین دیگر ، نوشتیم و بعد ازدواج کردیم.

منبع : فتوکده

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
X