بیوگرافی حسن ریوندی

حسن ریوندی + شومن

بیوگرافی حسن ریوندی

بیوگرافی حسن ریوندی

حسن ریوندی متولد ۱ فروردین ۱۳۵۵ در سبزوار ، شو من و استند آپ کمدین است. فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشگاه حکیم سبزواری است و از او به عنوان بنیان گذار کنسرت خنده در ایران یاد می شود ، در بچگی دوست داشت خواننده شود اما الان یه شومن مشهور می باشد. در این قسمت از مقاله با بیوگرافی حسن ریوندی بیشتر آشنا خواهید شد.

علاقه و شروع استند آپ از زبان خودشان

علاقه من از کودکی به سمت این کار بود ، اوایل بین همسالان و بچه محل ها برنامه اجرا می کردم که خیلی مورد استقال قرار می گرفت ، تا اینکه در دوران راهنمایی هم در جشن های مدرسه به عنوان یک آیتم هنری این کار ار انجام می دادم. در ۱۵ سالگی اولین قرارداد مالی‌ ام را امضا کرده و به روی صحنه رفتم. از همان دوران وقتی صدای شخصیت‌ های یک فیلم یا کارتون را شبیه‌ سازی می‌ کردم ، بسیار مورد استقبال قرار می‌ گرفت این به من انگیزه می‌ داد تا این کار را ادامه دهم.

کلاس هایی که رفتم

حدود ۱۰ سال قبل در کلاس‌ های سلفژی شرکت کردم که امتحان ورودی‌ اش را زنده‌ یاد محمد نوری گرفت و آقای شفقی هم به ما آموزش می‌ داد. کلاس‌ های فن بیان و مجری‌ گری هم بود که کمک زیادی کرد.

معلم ورزش و کلاسش

ریوندی که در دانشگاه تربیت معلم درس خوانده تعهد دبیری دارد. او ۱۸ سال سابقه دبیری ورزش دارد ، می گوید به عقیده من چاشنی ورزش می تواند خنده و شادی باشد ، با شاگردانم این دو را کنار هم داریم و خدا را شکر شاگردانم در کلاس من بسیار خوشحال و سر حال هستند ، وی البته مدتی است که بدلیل حجم کارهایش در مرخصی بدون حقوق به سر می برد.

بداهه گویی

قسمت عمده ی اجرای ریوندی طنز بداهه و سوژه سازی آنی است به طوری که اکثر مطالب طنز در همان زمان اجرای برنامه ساخته می شود.

کنسرت خنده

ریوندی اولین کنسرت خنده را در ایران ۲۵ تیر ۹۲، برج میلاد پایه گذاری کرد. وی در کنسرت های خنده ، با مطرح کردن طنز های اجتماعی ، شومنی ، تقلید صدای خوانندگان و شوخی های سرگرم کننده به اجرای برنامه می پردازد مدت زمان اجرای برنامه در کنسرت های خنده توسط ریوندی حدود ٢ ساعت است که بدون توقف و به صورت رو در رو با تماشاچیان انجام می پذیرد.

کار تیمی

در تیم من یک نفر را دارم که کارشناس فنی کارم است. او در سالن می نشیند و ایرادهای حرکت های فیزیکی ، صورت ، صداها و کلام ها را می گیرد تا در اجراهای بعدی آنرا درست کنم ، یکی دیگر از اعضای تیم هم در کنار خودم مشغول جمع آوری مطالب طنز روز است.

ازدواج

سعادت آن را نداشتم ، به نظر من ازدواج مهم ترین قسمت زندگی هر انسانی است که به بلوغ می رسد و می دانم اگر من ازدواج کرده بودم کارم هزاران پله از آنچه الان هست بهتر بود.

منبع : فتوکده

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
X