باشگاه مشتریان
یافته ها و شواهد امروزی نشان می دهد، یک مجموعه در حال توسعه برای برقراری ارتباط بهتر با مشتریان ارزشمند و وفادارش ، نیازمند برنامه ای مدون و حساب شده است. کلوب یا باشگاه مشتریان واحدی موثر و مفید برای برقراری ارتباط مستقیم و آراسته با مشتریان است.
باشگاه مشتریان فروشگاه بزرگ ایرانیان
فروشگاه بزرگ ایرانیان به عنوان بزرگ ترین فروشگاه پوشاک ایران و مجموعه ای توسعه یافته و مشتری مدار، در سال ۸۶ اقدام به راه اندازی باشگاه ارتباطی یا همان باشگاه مشتریان نمود. در سال ۹۸ بیش از ۵۰۰ هزار نفر عضو شده اند واز خدمات آن استفاده نماید.
هدف از راه اندازی باشگاه مشتریان
تیم برنامه نویسی مجرب و کارآزموده باشگاه مشتریان ، با همراه داشتن خلاقیت ، دانش و تجربه کاری ، علاقه و مهارت ارتباطی ، فنی و برنامه نویسی ، شروع به ثبت اطلاعات مشتریان نمود. هدف از انجام این عمل:
– تعامل بهتر با مشتریان
– ثبت اطلاعات مشتریان جهت برنامه ریزی درست و متناسب با نیاز و خصوصیات آن ها
– اطلاع رسانی اخبار مربوط به فروشگاه
– کسب رضایت مشتری
– پاسخ گویی به سوالات مشتریان
– ترتیب اثر دادن به نظرات ، پیشنهادات و انتقادات مشتریان و … می باشد.

نحوه عضویت و مزایای آن
مشتریان گرامی در صورت تمایل ، با پرکردن یک فرم ساده ، کارت عضویت دریافت می نمایند.

امتیازات عضویت
– آرشیو خرید های مشتری برای اعضای باشگاه ، ثبت می گردد و در صورتی که برای بررسی امتیاز یا رفع هر مشکلی در مورد کالای خریداری شده مراجعه نماید ، از آرشیو خرید ها هم بتواند استفاده کند.
– مجموعه خرید های مشتری که تخفیف دریافت نکرده باشد امتیاز محسوب می گردد .
– هر ۶۰۰ امتیاز یک کارت هدیه به اعضای باشگاه تعلق می گیرد.
– اولین اطلاع رسانی های فروش فوق العاده برای اعضای باشگاه انجام می گردد .
– مهمانان مراسم قرعه کشی و جشن ها از بین اعضای باشگاه انتخاب می گردند.
– تعویض و مرجوعی کالا برای اعضای باشگاه مشتریان با سهولت انجام می گردد .
– در آینده ای نزدیک فروش اینترنتی برای اعضای باشگاه مشتریان انجام می گردد.
– جهت هر گونه تغییر در نشانی و یا مشخصات مشترک به صورت حضوری و با ارائه کارت شناسایی معتبر انجام می گردد .( به دلیل اهمیت اطلاعات مشترک )
– از این پس با اعلام شماره موبایلی (که قبلا به سیستم توسط مشترک داده شده است ) به صندوق ، عملیات ثبت اشتراک در فاکتور انجام می شود .
– لطفا هنگام خرید ، از صحت درج نام و کد اشتراک بالای فاکتور اطمینان حاصل نمایید.
– ارائه کد ملی ضروری است.

تخفیف های ویژه اعضای باشگاه
– در تاریخ تولد و یا سالروز ازدواج روز مناسبت و دور روز قبل از مناسبت و دو روز بعد از مناسبت تخفیف در خرید مشتری تا ده درصد انجام می گردد و در سایر ایام ماه مناسبت تا ۵ درصد تخفیف از خرید مشتری کسر می گردد .
– آخرین دوشنبه هر ماه ، با ارائه کارت اشتراک به صندوق ، تخفیف ۱۰ درصدی اعمال می گردد.
– مشتریانی که تخفیفی دریافت نمی کند ، برایشان امتیاز خرید ثبت می شود. با رسیدن این امتیاز به حد نصاب کارت هدیه دریافت می نمایند.

اهمیت ارائه کارت اشتراک به هنگام خرید
اگر کالایی از مشتری ( دارای نام و نشان ) در فروشگاه جا مانده و به مسئولین داده شود ، از طریق تماس تلفنی با مشتری تماس گرفته می شود.
گاهی بنا به دلایلی مانند عجله در خرید و یا شلوغی صندوق ، کالایی جابه جا شده و اشتباه برده می شود. واحد اشتراک از طریق اطلاعاتی که دارد با مشتری تماس گرفته و او را مطلع می سازد.
در صورتی که مبلغی کمتر یا بیشتر با صندوق مبادله شود ، به مشتری اطلاع داده می شود.

به زودی شاهد تغییراتی در نوع امتیاز دهی به اعضای محترم باشگاه مشتریان خواهیم بود که در صفحات اجتماعی ، سایت و صفحات خبری اطلاع رسانی خواهد شد .